Svijet

Posmatrači na meti granata

Posmatrači na meti granata
Posmatrači na meti granata
N.N.

KIJEV - Međunarodni posmatrački tim u dva navrata je bio meta granatiranja kod grada Donjecka, na istoku Ukrajine, uprkos prekidu vatre između ukrajinskih i profederalnih snaga.

Analitičari navode da incident, tokom kojeg su teže oštećena dva obilježena vozila OEBS-a, ukazuje na slabost postignutog primirja.

U saopštenju OEBS-a navodi se da su četiri granate eksplodirale na oko 200 metara udaljenosti od posmatračkog tima, koji je krenuo ka pijaci u Donjecku, gdje su ranije prijavljena granatiranja.

U saopštenju se dodaje da je nakon odlaska posmatrača na drugu lokaciju još jedna granata pala u njihovoj blizini.

Niko od posmatrača nije povrijeđen.

Najčitanije