Svijet

Požar u Meki, 1.500 hodočasnika morali evakuisati

Požar u Meki, 1.500 hodočasnika morali evakuisati
Požar u Meki, 1.500 hodočasnika morali evakuisati
N.N.

MEKA - Četiri Jemenke su lakše povrijeđene, dok je još 1.500 drugih hodočasnika evakuisano iz hotela u Meki nakon noćnog požara, uoči početka godišnje hodočasti, saopštila je u ponedjeljak saudijska civilna zaštita.

Preliminarnom istragom je utvrđeno da se vatra pojavila usljed kratkog spoja u sobi hotela koji ima 15 spratova, precizirala je uprava.

Evakuisane osobe kasnije su se vratile u svoje sobe.

Više od dva miliona osoba se očekuje u utorak na muslimanskom hodočašću, zvanom hadž, koji predstavlja najveće vjersko godišnje okupljanje u svijetu.

Više od hiljadu azijskih vjernika je već bilo evakuisano u četvrtak iz jednog hotela u Meki nakon manjeg požara.

Jedanaestog septembra, prilikom pada dizalice na veliku džamiju u Meki, poginulo je 108 osoba, a oko 400 povrijeđeno među okupljenim vjernicima prije hadža.a

Najčitanije