Svijet

Predstavnici UN-a napustili elektranu Zaporožje

Predstavnici UN-a napustili elektranu Zaporožje
Foto: Youtube / Printscreen | Predstavnici UN-a napustili elektranu Zaporožje
Nezavisne novine

ZAPOROŽJE - Predstavnici UN-ove Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) napustili su nuklearnu elektranu Zaporožje u ponedjeljak, prema dužnosniku na lokaciji pod kontrolom Rusije.

"Članovi misije IAEA-e sada su napustili nuklearnu elektranu Zaporožje, dvije osobe ostaju kao posmatrači", rekao je Vladimir Rogov u intervjuu ruskim medijima.

Prošle je sedmice glavni direktor IAEA-e, Rafael Grosi rekao da će predstavnici nuklearne nadzorne službe ostati u postrojenju koliko god bude potrebno.

Pod kontrolom Moskve od početka rusko-ukrajinskog konflikta, najveća evropska nuklearna elektrana nekoliko je puta granatirana, što je izazvalo zabrinutost od nuklearne katastrofe.

(AA)

Najčitanije