JEREVAN - Jermenski premijer Nikol Pašinjin pozvao je danas vojnike koji su demobilisani ove godine da se ponovo vrate u vojsku zbog eskalacije situacije u Nagorno-Karabahu.
"Želim da apelujem na naše momke koji su demobilisani tokom protekle godine da dođu u centar za regrutaciju i prijave se", rekao je Pašinjin u video-poruci na Facebooku.
On je pozvao demobilisane da se prijave kao dobrovoljci, jer zakon ne dozvoljava da se ta kategorija uvrsti u mobilizacionu rezervu, prenosi agencija RIA Novosti.
Pašinjin je istakao da ih ne poziva na prostu službu, već na bitku "između života i smrti", ističući da je uvjeren u pobjedu.