NJU DELHI - Najmanje 12 osoba je preminulo nakon konzumiranja otrovnog alkoholnog pića u državi Bihar na istoku Indije, saopštila je danas policija.
Policijski zvaničnik Nirandžan Kumar rekao je da su žrtve konzumirale alkohol u večernjim časovima i da su se razboljele sutradan.
Prema riječima lokalnog zvaničnika Rahula Kumara, pet osoba je primljeno u bolnicu u oblasti Gopalgandž.
Smrtni slučajevi usljed konzumiranja ilegalno napravljenog alkohola česti su u Indiji jer siromašnije stanovništvo ne može sebi da priušti licencirana alkoholna pića.
Ilegalna alkoholna pića često sadrže hemikalije poput pesticida radi povećanja jačine.
Država Bihar u aprilu zje abranila prodaju i proizvodnju svih oblika alkoholnih pića u okviru borbe protiv alkoholizma.