MOSKVA - Primirje u Ukrajini se poštuje i intenzitet granatiranja je značajno umanjen, rekao je stalni predstavnik Rusije u Organizaciji za evropsku bezbjednost i saradnju /OEBS/ Andrej Kelin.
"Krhki mir postignut je u Ukrajini i on se poštuje. Primirje traje već 20 dana, što je dosta ozbiljno. To nam nesumnjivo daje nadu da će se primirje održati i da civili neće ginuti", rekao je Kelin.
On je dodao da je sasvim jasno da nije povučeno svo teško naoružanje.
"Ali možemo da kažemo da je intenzitet granatiranja na obje strane smanjen za dva do tri puta od potpisivanja memoranduma u Minsku", rekao je on, prenosi Itar-tas.
Kelin je rekao da je sada 220 posmatrača OEBS-a došlo u Ukrajinu, od toga 80 u Donbas, a da će broj posmatrača biti povećan na 350.
"Oni će biti raspoređeni u pet sektora, a biće im data dodatna tehnička oprema, uključujući bespilotnu letjelicu", rekao je on.