SOČI - U ruskom gradu Sočiju na Crnom moru proglašena je vanredna situacija nakon obilnih kiša u noći na nedjelju, napisao je gradonačelnik Sočija Aleksej Kopajgorodski na svom Telegram kanalu.
"U gradu je proglašena vanredna situacija. Prirodna nesreća je u protekla tri dana nanijela štetu u svim delovima grada", napisao je on, prenio je TASS.
Кошмар в #Сочи продолжается, есть жертвы.#Россия #новости ⚡#news #floods #Russia #Sochi pic.twitter.com/Ue3UPfrLRE
— Вова (@Vova151974) July 23, 2022
Prema njegovim riječima, situacija je veoma ozbiljna.
"Najviše je pogođen centralni okrug. Tako nešto se nije dogodilo u ovom dijelu grada u savremenoj istoriji", istakao je Kopajgorodski.
On je dodao da se nastavljaju radovi na raščišćavanju i obnovi.