BEJRUT - Libanske snage bezbjednosti zaplijenile su automobil pun eksploziva i uhapsile četiri osobe osumnjičene za pripremu bombe, izjavili su danas bezbjednosni izvori.
Isti izvori navode da je automobil pronađen juče na oko 15 kilometara južno od Bejruta u mjestu Nameh i da je unutar vozila bilo pet kanistera sa TNT-om i nitroglicerinom.
Četiri osobe uhapšene su pod sumnjom da su pripremali eksploziv za moguću upotrebu, ali se vjeruje da nisu povezani sa bombaškim napadom izvršenim prije tri dana u južnom dijelu Bejruta, kada je poginulo 27 osoba.
Napad na naselje, uglavnom naseljeno šiitima u južnom dijelu Bejruta, koje je uporište militantne organizacije Hezbolah, najsmrtonosniji je u libanskoj prijestonici od okončanja građanskog rata u toj zemlji od 1975-1990. godine.
Napad za koji Hezbolah okrivljuje radikalne sunitske militante izvršen je nakon višemjesečnih tenzija u Libanu, dijelom izazvanih zbog intervencije militantne organizacije u Siriji.
Većina sunita iz Libana podržava pobunjenike, koji pokušavaju da sa vlasti uklone sirijskog predsjednika Bašara al Asada. Sa druge strane, libanski šiiti podržavaju Asada, koji pripada Alavitima ili jednom od ogranaka islama.