LONDON - U Londonu i ostalim velikim britanskim gradovima danas su počela okupljanja protiv odluke premijera Borisa Džonsona da suspenduje rad Parlamenta dva mjeseca do Bregzita.
Demonstranti su se okupili u blizini Dauning strita u centru Londona, kao i u Belfastu, Jorku i drugim gradovima da pokažu riješenost da blokiraju Bregzit bez sporazuma, prenosi AP.
Oni su bili podstaknuti Džonskonovom odlukom da zatvori Parlament nekoliko nedelja kada je trebalo da se održi debata o sporazumu za napuštanje EU.
Demostranti su u Londonu uzvikivali: "Borise Džonsone, sram te bilo''. Njegov plan je naišao i na protivljenje dijela poslanika koji planiraju da ove nedjelje donesu zakonske propise kako bi spriječili izlazak iz Evropske unije bez dogovora.
Džonsonvo zatvaranje parlamenta takođe se osporava u tri odvojena sudska slučaja.