KOPENHAGEN - Jedno lice je poginulo, a jedno ranjeno u pucnjavi koja se danas dogodila nedaleko od džamije u centralnom kvartu Kopenhagena, glavnog grada Danske.
Policija navodi da se pucnjava dogodila u 7.35, kada su ljudi izlazili iz džamije gdje su obilježavali kraj mjeseca ramazana.
Džamija se nalazi u kvartu Vesterbro gdje živi veliki broj Danaca stranog porijekla.
"Mogu da potvrdim da je jedno lice poginulo, a jedno ranjeno", izjavio je šef policije Lau Tugesen za dnevnik B.T.
Policija nije precizirala etničku pripadnost lica koja su umiješana u ovu pucnjavu.
Dnevnik "Politiken" navodi da je riječ o svađi između Pakistanaca koja se loše završila.
Prema izjavma očevidaca koje nije potvrdila policija, pucnjavi je prethodila tuča pošto je jedan čovjek odbio da uđe u auto.
Jedan od učesnika tuče izvadio je pištolj i pucao.
Policija je opkolila kvart u kome se nalazi džamija.