BRISEL - NATO je danas odlučio da produži mandat generalnom sekretaru Andersu Fog Rasmusenu do kraja jula 2014.
"Nakon konsultacija Alijansa je danas odobrila produženje mandata i petu godinu na dužnosti generalnom sekretaru Andersu Fog Rasmusenu do 31. jula 2014.", saopšteno je iz Alijanse.
U saopštenju se navodi da će saveznice podržati Rasmusena u njegovom posvećenom radu i ispunjavanju ciljeva i zadataka NATO-a, na osnovu zajedničkih odluka Alijanse.
Mandat generalnog sekretara NATO-a je četiri godine sa mogućnošću produženja još jednu godinu. Rasmusen je stupio na dužnost u avgustu 2009.
Alijansa u međuvremenu radi na okončanju borbenih operacija u Avganistanu do kraja 2014.