Svijet

Raste broj kurira koji ilegalno unose kanabis u Veliku Britaniju

Raste broj kurira koji ilegalno unose kanabis u Veliku Britaniju
Foto: Pexels/Ilustracija | Raste broj kurira koji ilegalno unose kanabis u Veliku Britaniju

LONDON - Stotine kurira koji ilegalno prenose kanabis uhvaćeni su dok su pokušavali da prokrijumčare kofere pune droge kroz britanske aerodrome i njihov broj raste iz godine u godinu.

Prema podacima Nacionalne agencije za borbu protiv kriminala, ti ljudi su prevareni od strane dilera koji ih navode da vjeruju da su britanske vlasti blage prema švercerima kanabisa i da će ih pustiti uz novčanu kaznu, prenosi Skaj Njuz.

Međutim, muškarac koji je stigao iz Los Anđelesa sa 158 kilograma kanabisa u vrijednosti od milion funti osuđen je u julu na više od tri godine zatvora.

Ovog mjeseca je 11 britanskih putnika iz Tajlanda uhvaćeno na aerodromu u Birmingemu kada su zvaničnici granične policije navodno pronašli 510 kilograma kanabisa u njihovim torbama.

Zvaničnici su potvrdili da broj krijumčara u porastu, navodeći da je u 2022. godini bilo 17 hapšenja, 136 prošle godine, a od početka ove godine je čak 378 hapšenja.

Najčitanije