Svijet

Razmjena granata i međusobnih optužbi u Nagorno-Karabahu

Razmjena granata i međusobnih optužbi u Nagorno-Karabahu
Foto: Screenshot | Razmjena granata i međusobnih optužbi u Nagorno-Karabahu
Tanjug

JEREVAN - Azerbejdžanske oružane snage nastavile su jutros intenzivno artiljerijsko granatiranje sjevernih i jugoistočnih pravaca linije kontakta u Nagorno-Karabahu, napisala je na svojoj stranici na Fejsbuku sekretarka za štampu Ministarstva odbrane Jermenije Šušan Stepanijan.

"Relativno stabilna napetost nastavila se preko noći u konfliktnoj zovi Arcah- Azerbejdžan", rekla je Stepanijan, prenosi TAS S.

"Ujutro je neprijatelj nastavio aktivnu artiljerijsku vatru u sjeverno-jugoistočnim pravcima ", dodala je sekretarka.

S druge strane, azerbejdžansko Ministarstvo odbrane saopštilo je danas da je Jermenija granatirala četiri okruga oko Nagorno-Karabaha.

"Oštro kršeći režim humanitarnog prekida vatre, jermenske oružane snage granatiraju teritorije okruga Goranbodž, Terter, Agdam i Agdžabedin", navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane, prenosi TAS S.

Na razgovorima, kojima je posredovala Rusija održanim u Moskvi 9. oktobra, Azerbejdžan i Jermenija dogovorili su se o prekidu vatre. Odluka je stupila je na snagu u subotu, 10. oktobra u 12.00 po lokalnom vremenu iz humanitarnih razloga, kako bi se razmijenili zatvorenici i pronašla tijela ubijenih u borbama.

Međutim, obje strane se međusobno optužuju za kršenje sporazuma.

Najčitanije