Svijet

Rusi predlažu plan protiv IS na vanrednom sastanku SB UN

Rusi predlažu plan protiv IS na vanrednom sastanku SB UN
Rusi predlažu plan protiv IS na vanrednom sastanku SB UN
Agencije

MOSKVA - Rusija će sutra iznijeti prijedlog rezolucije Savjetu bezbjednosti UN o borbi protiv terorizma, rekao je danas zamjenik šefa ruske diplomatije Mihail Bogdanov.

On je najavio da će Moskva predložiti rezoluciju na vanredenom sastanku Savjeta bezbjednosti UN o načinima za poraz džihadista "Islamske države" u Siriji i Iraku, prenosi ruska novinska agencija "RIA Novosti".

Ruski predsjednik Vladimir Putin je u svom govoru u Generalnoj skupštini UN zatražio od članica da se ujedine u borbi protiv "Islamske države" i predložio rezoluciju Savjeta bezbjednosti o koaliciji u kojoj bi bili sirijski predsjednik Bašar al Asad i Iran.

"Sastanak će biti sutra i iznijećemo nacrt rezolucije o borbi protiv terorizma. Predložićemo naše ideje i biće diskusija", kazao je Bogdanov.

Nije poznato da li je o toj rezoluciji govorio Putin.

Portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslvoa Marija Zaharova potvrdila je da će sutra biti iznesen nacrt rezolucije ali nije objavila druge detalje.

Najčitanije