Svijet

SAD: Tinejdžera zvjerski pretukli roditelji u crkvi

SAD: Tinejdžera zvjerski pretukli roditelji u crkvi
SAD: Tinejdžera zvjerski pretukli roditelji u crkvi
N.N.

NJUJORK - Lukas Leonard (20) je umro, a njegov brat se oporavlja u bolnici nakon što su ih obojicu zvjerski pretukli njihovi roditelji i članovi jedne crkve u američkoj saveznoj državi Njujork dok su od nesretnih mladića tražili da priznaju svoje grijehe, javlja NBC News.

Leonard je umro u pondjeljak nakon što je prevezen u bolnicu, a stanje sedamnaestogodišnjeg brata Kristofera  je još u srijedu bilo ozbiljno, saopštila je policija.

"Oba brata bili su mete kontinuiranog psihičkog zlostavljanja tokom kursa koji je trajao nekoliko sati, a u nadi da će obojica priznati grijehe i tražiti oproštaj", rekao je inspektor Majkl Insera iz policije Nju Hatforda.  

Brus i Debora Leonard, roditelji žrtava, uhapšeni su i optuženi za ubojstvo. Takođe, uhapšena su još četiri člana "Crkve riječi života" među kojima je i starija sestra žrtava. Njih četvero optuženi su za napad drugog stepena.

Policija i ranije posjećivala crkvu

Policija očekuje da će u ovom slučaju biti još hapšenja, a sedmero djece odvedeno je u zaštitu.

Sud je odredio 100 000 dolara kaucije za roditelje te po 50 000 dolara za ostale uhapšene, a svi su se izjasnili nevinima.

Komšije koji žive pored ove sektaške crkve govore kako se tamo uvijek događaju nekakve čudne stvari. "Policajci su pozivani više puta, ali im nije dozvoljeno da uđu  u zgradu", rekao je jedan susjed.

Komšija nesretnih mladića rekao je da su dva sata dnevno morali čitati Bibliju te da "im nije baš bilo dozvoljeno napuštati kuću". Iako im nije bilo dozvoljeno raditi stvari koje normalni ljudi rade, oni su se trudili ponašati što je normalnije moguće, ispričao je  ovaj komšija.

(NN, index.hr)

Najčitanije