VAŠINGTON - Sjedinjene Američke Države osudile su sjevernokorejsko lansiranje dvije balističke rakete koje su, prema tvrdnji Tokija, pale u blizini njihovih teritorijalnih voda, dok Vašington tvrdi da je to višestruko kršenje bezbjednosnih rezolucija Ujedinjenih nacija i predstavlja opasnost za susjede Sjeverne Koreje, rekao je portparol Stejt departmenta Ned Prajs.
Vojska SAD iz Indo-pacifičke komande kaže da lansiranje balističkih raketa nije predstavljalo momentalnu prijetnju za američko osoblje, teritoriju ili saveznike, ali je dodalo da se radi o destabilizujućem uticaju ilegalnog oružanog programa, prenio je Rojters.
Premijer Japana Jošihide Suga nazvao je lansiranje raketa "nečuvenim" i oštro osudio taj čin, nazvavši ga prijetnjom miru i bezbjednosti u regionu.