Svijet

SAD šalju avione F-22 u Evropu

SAD šalju avione F-22 u Evropu
SAD šalju avione F-22 u Evropu
Agencije

VAŠINGTON - Američko vazduhoplovstvo saopštilo je da će uskoro u Evropu poslati "nevidljive", savremene borbene avione F-22, kao podršku evropskim saveznicima zabrinutim zbog, kako tvrde, ruske agresije.

Načelnik štaba američke ratne avijacije, Mark Velš, rekao je da su evropski saveznici SAD unaprijedili svoje borbene avione i da žele da se uvjere da mogu, rame uz rame s američkim letjelicama, da učestvuju u operacijama.

Ovaj plan podrazumjeva i dodatnu obuku pilota za letove iznad evropskog kontinenta, prenio je AP.

U ovom kontekstu, sekretarka američkog vojnog vazduhoplovstva, Debra Li Džejms, rekla je da Ameriku i njene saveznike veoma zabrinjavaju ruske vojne aktivnosti u Ukrajini.

 

Najčitanije