VAŠINGTON - Pentagon je naložio slanje dodatnih trupa u Avganistan, izjavio je američki ministar odbrane Džejms Matis.
Odluka o trupama dolazi 10 dana nakon što je predsjednik SAD Donald Tramp najavio pojačanje američkih snaga u cilju borbe protiv napredovanja talibana.
"Da, potpisali smo nalog za raspoređivanje dodatnih snaga", rekao je Matis novinarima, ne precizirajući koliko će novih vojnika biti raspoređeno, prenosi AFP.
Prema njegovim riječima, svrha raspoređivanja je da se avganistanskim snagama pomogne da se efikasnije bore.
Matis je novinarima rekao i da neće otkriti detalje dok o tome ne obavijesti članove Kongresa iduće nedjelje, navodi AP.
Drugi zvaničnici su naveli da će SAD u Avganistan poslati oko 3.900 dodatnih vojnika, napominje američka agencija.