Svijet

Salmond najavio ostavku

Salmond najavio ostavku
Salmond najavio ostavku
Srna

EDINBURG - Premijer Škotske Aleks Salmond najavio je danas da će podnijeti ostavku na tu funkciju nakon što su na referendumu Škoti glasali za ostanak u Velikoj Britaniji.

"Za mene kao lidera vrijeme je gotovo isteklo, ali za Škotsku kampanja i dalje traje. San nikada neće umrijeti", naglasio je Salmond na konferenciji za novinare.

On je najavio da će se povući i sa funkcje lidera Škotske nacionalne partije /SNP/.

Prema rezultatima glasanja, 55 odsto Škota na jučerašnjem referendumu bilo je za ostanak u Velikoj Britaniji, a 45 odsto za nezavisnost Škotske.

Najčitanije