PRAG - Šefovi diplomatija grupe Visegrad (Poljska, Češka Republika, Slovačka i Mađarska) sastaće se sa svojim njemačkim i luksembrurškim kolegama u petak u Pragu, kako bi razgovarali i imigracijskoj krizi, saopćilo je u četvrtak češko ministarstvo vanjskih poslova.
- Sastanak ministara će doprinijeti boljem uzajamnom razumijevanju među članovima EU u pogledu različitih pozicija u načinu rješavanja aktuelne migracijske krize - saopšteno je iz ministarstva.
Zemlje grupe Visegrad su protiv sistema kvota raspodjele migranata koje predlaže Brisel.