Svijet

Saudijska Arabija diže ogradu uz granicu

Saudijska Arabija diže ogradu uz granicu
Saudijska Arabija diže ogradu uz granicu
Agencije

RIJAD - Saudijska Arabija podiže višeslojnu ogradu duž svojih sjevernih granica, u cilju da ih zaštiti od krijumčara i uljeza, objavili su državni mediji.

Saudijski kralj Abdulah saopštio je juče da je pokrenut prvi stepen programa za bezbjednost granica, koji će obuhvatiti 900 kilometara pogranične linije na sjeveru zemlje, objavila je agencija SPA.

Projektom je predviđeno podizanje pet slojeva ograde koja, kako agencija navodi, treba da svede na nulu broj uljeza i krijumčara droge, oružja i stoke.
Ograda će biti ojačana osmatračnicama, noćnim kamerama i radarima, prenio je AFP.
Sistem zaštite biće podignut od Hafr al-Batina na sjeveroistoku, do Turaifa u blizini jordanske granice.

Najčitanije