MANILA - Sedmoro ljudi je poginulo, a na desetine povrijeđeno danas u nesreći na Filipinima, kada se kamion kojim su putovali survao u provaliju.
Regionalni šef policije Ager Ontog rekao je da je državnim kamionom za smeće putovala grupa ožalošćenih na jednu sahranu.
Prema izvještajima lokalnih vlasti, kamionu su otkazale kočnice, a dok se prevrtao smrskao je neke od žrtava.
Ovo je treća saobraćajna nesreća sa velikim brojem žrtava ove godine u filipinskoj pokrajini Sebu.
Prošlog mjeseca je 15 ljudi poginulo kada je autobus udario u betonsku ogradu u gradu Toledo, a u junu je autobus sa iranskim studentima pao u provaliju pri čemu je 21 osoba izgubila život.
Za svaku od ovih nesreća je kao uzrok navedeno otkazivanje kočnica.