Svijet

Sjeverna Koreja: Uništićemo američke baze u Tihom okeanu

Sjeverna Koreja: Uništićemo američke baze u Tihom okeanu
Sjeverna Koreja: Uništićemo američke baze u Tihom okeanu
N.N.

PJONGJANG - Ministarstvo inostranih poslova Sjeverne Koreje je saopštilo je da će situacija na Korejskom poluostrvu ući u „krajnje opasnu fazu“, ako se SAD odluče na „opasan korak“.

U tom slučaju, Pjongjang će uništiti sve američke baze u tihookeanskom regionu, navodi se u saopštenju predstavnika sjevernokorejskog resora.

„Situacija na Korejskom poluostrvu zalazi u krajnje opasnu fazu zbog neprekidnih američkih mahinacija za povećanje nuklearnog naoružanja, usmjerenog protiv Sjeverne Koreje. Ako se SAD, ne prateći tok vremena i naš strateški status, osmjele na opasan korak, sve američke vojne baze u tihookeanskom operativnom regionu, uključujući ostrvo Guam, neće izbjeći uništenje pred svestranim i realnim napadom naše armije", navodi se u dokumentu.Diplomate su podsjetile da su u avgustu SAD poslale nekoliko strateških bombardera B-1B i B-2B u vojno-vazdušnu bazu „Anderson“ na ostrvu Guam, gdje se već nalaze avioni B-52H.

„To što su SAD uoči zajedničkih vojnih manevara ’Odbrana slobode‘ razmjestile sva tri vida strateških bombardera na ostrvu Guam veoma su zabrinjavajući signali“, izjavili su u Ministarstvu inostranih poslova Sjeverne Koreje.

„Takvo zveckanje oružja Amerikanaca je usmjereno ne samo na preventivni nuklearni udar po Sjevernoj Koreji, već i na izvođenje prevrtljive strategije za obuzdavanje Rusije i Kine u Azijsko-pacifičkom regionu i očuvanje svoje vojne hegemonije. Mi ćemo iz korena eliminisati opasnost nuklearnog rata koji dolazi od SAD, oslanjajući se na na jaku nuklearnu snagu obuzdavanja i zaštitićemo mir i bezbjednost regiona i svijeta. To je nepromjenljiva principijelna pozicija Sjeverne Koreje“, naglasili su u Pjongjangu.

 

 

(Sputnjik)

Najčitanije