Svijet

Sjeverna Koreja ispalila tri rakete, "demonstracija sile" zbog G20

Sjeverna Koreja ispalila tri rakete, "demonstracija sile" zbog G20
Sjeverna Koreja ispalila tri rakete, "demonstracija sile" zbog G20
Agencije

PJONGJANG - Sjeverna Koreja ispalila je danas sa svoje istočne obale tri balističke rakete u more, saopštila je južnokorejska vojska.

Rakete su ispaljene u vrijeme održavanja samita G20 čiji je domaćin Kina - najveći diplomatski saveznik Sjeverne Koreje, prenosi Rojters.

U saopštenju Kancelarije Združenog generalštaba vojske Južne Koreje se ističe da je ovo lansiranje raketa "vjerovatno demonstracija sile Sjeverne Koreje", kao i da "nije slučajno da su lansirane u vrijeme održavanja samita".

Rakete su ispaljene iz zapadnog regiona južno od Pjongjanga, rano popodne po lokalnom vremenu.

Najmanje jedna raketa, od tri lansirane je pala u Zonu identifikacije vazdušne zone Japana.

Japanski premijer Šinzo Abe dogovorio se danas sa južnokorejskim predsjednicom Park Džung Hije da će blisko sarađivati povodom najnovijeg lansiranja balističkih raketa, navodi se u izjavi japanske vlade.

Abe i Park potvrdili su svoju saradnju tokom sastanka na marginama samita G20, navodi se u saopštenju.

Najčitanije