Svijet

Sjeverna Koreja opet prijeti: Sljedeća meta Guam

Sjeverna Koreja opet prijeti: Sljedeća meta Guam
Foto: Ilustracija | Sjeverna Koreja opet prijeti: Sljedeća meta je Guam
Tanjug

ATLANTA - Lansiranje rakete iznad Japana je samo uvod u još više vojnih operacija usmjerenih ka američkoj teritoriji Guam, objavila je danas sjevernokorejska državna agencija.

Lider Sjeverne Koreje Kim Džong Un, koji je prisustvovao lansiranju rakete u utorak, a kako su rekli sjevernokorejski zvaničnici, bio je veoma zadovoljan tom probom, prenosi CNN.

"Lansiranje je bio prvi korak vojne operacije u Pacifiku i značajan uvod za Guam", navela je KCNA.

Kancelarija guvernera Guama saopštila je da se ostrvski nivo bezbjednosti neće promijeniti.

"Znali smo da će sa zajedničkom vežbom SAD, Južne Koreje i njenih saveznica doći i retorika i aktivnosti Sjeverne Koreje", navodi se u saopštenju.

Guam, malo ostrvo u zapadnom pacifiku, jeste američka teritorija najbliža Sjevernoj Koreji i na njoj se nalaze dvije važne baze američke vojske.

Najčitanije