ATLANTA - Lansiranje rakete iznad Japana je samo uvod u još više vojnih operacija usmjerenih ka američkoj teritoriji Guam, objavila je danas sjevernokorejska državna agencija.
Lider Sjeverne Koreje Kim Džong Un, koji je prisustvovao lansiranju rakete u utorak, a kako su rekli sjevernokorejski zvaničnici, bio je veoma zadovoljan tom probom, prenosi CNN.
"Lansiranje je bio prvi korak vojne operacije u Pacifiku i značajan uvod za Guam", navela je KCNA.
Kancelarija guvernera Guama saopštila je da se ostrvski nivo bezbjednosti neće promijeniti.
"Znali smo da će sa zajedničkom vežbom SAD, Južne Koreje i njenih saveznica doći i retorika i aktivnosti Sjeverne Koreje", navodi se u saopštenju.
Guam, malo ostrvo u zapadnom pacifiku, jeste američka teritorija najbliža Sjevernoj Koreji i na njoj se nalaze dvije važne baze američke vojske.