Svijet

Sjeverna Koreja osudila nove sankcije UN-a

Sjeverna Koreja osudila nove sankcije UN-a
Foto: Ilustracija | Sjeverna Koreja osudila nove sankcije UN-a
Fena

SEUL - Sjeverna Koreja osudila je posljednji krug sankcija Ujedinjenih nacija uveden toj izolovanoj zemlji, tvrdeći da one krše njen suverenitet i najavila je poduzeti "pravičnu akciju", javila je državna novinska agencija Sjevera.

U saopštenju vlade koje je prenijela novinska agencija KCNA ponavlja se raniji stav Pjongjanga da nikada neće pregovarati o svom nuklearnom programu sve dok Sjedinjene Države zadržavaju svoju neprijateljsku politiku prema Sjeveru. Vlada nije navela kakvu će konkretnu akciju poduzeti. 

- Nema veće zablude za Sjedinjene Države od vjere da je njihovo kopno sigurno od prekookeanskih zemalja - upozorila je  KCNA, prenosi agencija Reuters.

Najčitanije