Sjeverna Koreja je saopštila da je njeno glavno nuklearno postrojenje Yongbyon sada u punoj funkciji.
Državna novinska agencija KCNA navela je da vlasti Sjeverne Koreje rade na poboljšanju nuklearnog oružja. Agencija dodaje kako je Sjeverna Koreja spremna da se u svakom momentu suoči s neprijateljstvom Sjedinjenih Američkih Država (SAD) nuklearnim oružjem.
Postrojenje Yongbyon je zatvoreno 2007. godine, ali je Sjeverna Koreja navela da će ga ponovo pustiti u rad 2013. godine, nakon treće nuklearne probe.
Yongbyon je izvor plutonija za sjevernokorejski nuklearni program.