Svijet

Školsko osoblje u Njujorku mora biti vakcinisano

Školsko osoblje u Njujorku mora biti vakcinisano
Foto: N.N. | Školsko osoblje u Njujorku mora biti vakcinisano
Tanjug

NJUJORK - Nastavnici i školsko osoblje u Njujorku trebalo bi od danas da budu vakcinisani protiv Kovid-19.

Predsjednik Ujedinjenog učiteljskog saveza, Majkl Mulgrev rekao je da je 97 odsto članova njegovog sindikata primilo najmanje jednu dozu vakcine protiv Kovid-19, prenosi AP.

Gradonačelnik Njujorka Bil de Blasio, upozorio je u petak da 148.000 ljudi koliko je zaposleno u školama mora da se vakciniše kako ne bi dobili neplaćeno odsustvo ili obustavu rada.

Prema njegovim riječima 90 odsto zaposlenih u Ministarstvu obrazovanja primilo je najmanje jednu dozu vakcine, uključujući i 98 odsto direktora škola.

Najčitanije