Svijet

Stotine Libanaca protestovalo u Bejrutu

Stotine Libanaca protestovalo u Bejrutu
Stotine Libanaca protestovalo u Bejrutu
Agencije

LIBAN - Nekoliko stotina Libanaca protestovalo je u centralnom dijelu Bejruta, uzvikujući slogane protiv vlade, nakon dva dana mnogo većih demonstracija koje su prerasle u nasilje.

Bezbjednosne snage pratile su demonstrante koji su marširali ka zgradi Vlade, prenio je Rojters. Nešto ranije su organizatori demonstracija odložili veći protest do subote. Kampanja pod nazivom "Ti smrdiš" pokrenuta je zbog nesposobnosti Vlade da  organizuje sakupljanje smeća.

Desetine ljudi povrijeđene su u sukobima između policije i demonstranata nakon protesta tokom vikenda koje su dovele hiljade ljudi na ulice.

Najčitanije