NJU ORLEANS - Struja u Nju Orleansu se polako vraća nakon uragana "Ida", saopštila je danas energentska kompanija Enterdži.
Enterdži je saopštila da će za napajanje ostatka područja "još biti potrebno vrijeme zbog nanesene značajne štete", prenosi Asošijejted pres.
Posljedice oluje ometaju i teretne željezničke usluge koje ometaju prevoz robe u i iz južne Luizijane.
Rafinerije u Luizijani čine oko 13 odsto rafinerijskog kapaciteta zemlje i zatvorene su zbog oluje, saopštilo je u utorak ministarstvo energetike.