Svijet

Sukob demonstranata i policije u Milanu

Sukob demonstranata i policije u Milanu
Sukob demonstranata i policije u Milanu
Srna

MILANO - U Milanu su se danas demonstranti sukobili sa policijom, koja je odgovorila ispaljivanjem suzavca tokom protesta, održanih zbog početka Svjetskog sajma "Expo 2015", javio je Rojters.

U centru Milana demonstranti su palili automobile i kamenjem gađali policajce obučene u opremu za suzbijanje nereda. Više hiljada policajaca raspoređeno je širom Milana radi sprečavanja nasilja.

Sukob između demonstranata i policije izbio je nakon ceremonije otvaranja manifestacije "Expo 2015" na kojoj je premijer Italije Mateo Renci pozdravio početak šestomjesečnog sajma kulture i tehnologije, čija je pažnja usmjerena na održivu proizvodnju hrane.

Pošto je prodato deset miliona ulaznica za Sajam, zvaničnici smatraju da će 20 miliona ljudi posjetiti globalnu izložbu i nadaju se da će prihodi biti do 10 milijardi evra.

Za učešće na Svjetskoj izložbi "Expo 2015" o temi "Nahranimo planetu, energija za život" prijavilo se 144 zemalja.

Najčitanije