AMSTERDAM - Broj ukrajinskih izbjeglica koji su se nakon boravka u Nizozemskoj odlučili vratiti u svoju zemlju u značajnom je porastu.
najnoviji podaci Ministarstva pravosuđa i sigurnosti pokazuju da se uprkos tome što su neki odlučili ostati u Nizozemskoj, većina Ukrajinaca odlučila vratiti kućama.
Prema podacima Ministarstva, do 9. septembra u zemlji je registrovano oko 8.820 Ukrajinaca koji su se odlučili odjaviti iz matične knjige opštine u kojoj su bili prijavljeni nakon ulaska u Nizozemsku.
Iako je Ministarstvo saopštilo da se toliki broj Ukrajinaca odjavio radi povratka u otadžbinu, još uvijek postoji mogućnost da su neki od njih otputovali u neku drugu evropsku državu, ističe Dagblad van het Nurden.
Osim toga, ista je napomenula da bi broj Ukrajinaca koji su napustili Nizozemsku do 9. septembra mogao biti čak i veći od broja prijavljenih iz Ministarstva jer se ne odlučuju svi odjaviti iz opštine.