BRISEL - Oko 200 belgijskih taksista noćas je blokiralo prilaze aerodromu u Briselu, nakon što je jedan policajac pucao na njihovog kolegu, prenosi BBC.
Incident se dogodio kada je policija u rutinskoj kontroli tražila nelicencirane taksiste.
Kada je policajac pokušao zaustaviti jednog takvog, ovaj je ubrzao zbog čega je policajac skočio na haubu taksija. Nakon što se dva kilometra vozio držeći se za haubu, policajac je pucao u upravljačku ploču, što je taksistu prisililo da zaustavi automobil, javlja belgijski list "Soar".
U tučnjavi koja je uslijedila, policajac je opet pucao, a metak je okrznuo rame taksiste. Iako je bio samo lakše povrijeđen, te ubrzo stavljen u pritvor, među taksistima su se proširile glasine da je poginuo pa je došlo do blokade prilaza aerodromu.
Tokom protesta još jedan taksista je priveden zbog pokušaja osvete ranjenog kolege, a istraga će biti sprovedena i protiv policajca koji je bio lak na obaraču.
Sama blokada okončana je tek nakon pregovora, jutros oko pet časova, a razgovorima su prisustvovali i sindikalni predstavnici.