KABUL, ISLAMABAD - Talibani su danas osvojili granični prelaz Torkham prema Pakistanu, tako da sada drže sve granične prelaze u zemlji, dok su američki helekopteri počeli da slijeću kod ambasade SAD u Kabulu.
Pakistanski ministar unutrašnjih poslova Šeik Rašid Ahmed potvrdio je da su talibani zauzeli granični prelaz Torkham i naveo da je Pakistan obustavio pogranični saobraćaj na tom punktu, prenio je AP.
Ovaj prelaz bio je posljednji pod kontrolom avganistanske vlade.
U međuvremenu helikopteri su sletjeli kod američke ambasade u Kabulu, a diplomatska vozila napuštaju zgradu ambasade u trenutku dok talibani nastavljaju munjevito napredovanje prema prijestonici.
Prethodno su talibani zauzeli Džalalabad, poslednji veliki grad koji su držale snage sve više izolovane centralne vlade, čime je još više stegnut obruč oko prijestonice koju napuštaju desetine hiljada stanovnika.