VAŠINGTON - Kandidat za predsjednika SAD Donald Tramp izjavio je da vjeruje da ne postoji dovoljno dokaza kako proruski separatsiti optužili za pad MH17.
On je naveo da se to ne može reći čak iako amerićke obavještajne službe čvrsto vjeruju da su za to krivi proruski pobunjenici.
“Kažu da nisu oni. Možda jeste bilo njihovo oružje, ali ga nisu oni upotrebili, nisu ga oni ispalili, čak tvrde kako je to učinila druga strana samo kako bi njih okrivila. Zapravo, vjerovatno se nikad neće znati sa sigurnošću“, naveo je on.
Kako je on kasnije rekao krivac “vjerovatno“ jeste Rusija, ali SAD „“ne bi trebalo da se miješa“.
“Mislim da je to užasno. Ali oni kažu da nisu krivci., druga strana kaže da jesu i vjerovatno ćemo o tome da slušamo narednih 50 godina“, rekao je Tramp.
(N.N./B92)