VAŠINGTON - Američki predsjednik Donald Tramp i potpredsjednik Majk Pens radiće iz odvojenih rezidencija, izjavio je visoki zvaničnik Bijele kuće pošto je predsjednik saopštio da je pozitivan na korona virus.
Potpredsjednik Pens i njegova supruga negativni su na Kovid 19, a njegov portparol dodao je da je on u dobrom zdravstvenom stanju.
Zvaničnik koji je želio da ostane anoniman, rekao je za Rojters da Tramp nije "onesposobljen", ali je dodao da će članovi njihovog osoblja biti takođe razdvojeni "iz predostrožnosti".
Tramp je poslije ponoći objavio na Twitteru da su on i prva dama Melanija Trump pozitivni na korona virus i da će odmah započeti "proces karantina i oporavka".