Tri raskomadana tijela u kesama za smeće pronađena su ispred zgrade vlade u meksičkoj državi Gerero, a nedaleko od njih bile su kutije sa smrznutim glavama.
Uznemirujuće otkriće dovodi se u vezu s obračunom bandi, piše "Raša tudej".
Dijelovi tijela bili su upakovani u velike vreće za smeće i namjerno ostavljeni ispred zgrade lokalne uprave u nedelju ujutro po lokalnom vremenu. Kasnije u toku dana meksička policija je pronašla tri kutije za zamrzavanje ispred zgrade u blizini. U svakoj od kutija nalazila se jedna odsječena glava, vjerovatno žrtava čiju su dijelovi tijela nađeni u kesama za smeće.
Dijelove leševa su navodno ostavili pripadnici meksičke bande „Los Hefes“ („Gazde“).
U jednoj od kutija je navodno pronađena poruka kojom se preti drugoj lokalnoj bandi koja se bavi iznudom i otmicom automobila.
Policija još nije identifikovala tijela.
(B92)