MARSEJ - Četiri Amerikanke napadnute su kiselinom na željezičkoj stanici u Marseju u Francuskoj.
Jedna žena je uhapšena nakon napada, javljaju francuski mediji.
Kako se navodi, četiri djevojke u ranim dvadesetim godinama putovale su prema Parizu kada ih je napala 41-godišnja žena i posula ih kiselinom.
Prema riječima neimenovanih svjedoka, žena nije ništa rekla u trenutku kada je napala turistkinje.
"Daily Mail" prenosi da policija smatra kako najvjerovatnije nije riječ o terorističkom napadu.
Nakon napada, napadačica je uhapšena dok su povrijeđene djevojke prevezene u bolnicu.