KABUL - Dvojicu američkih vojnika danas su ubili pobunjenici na istoku Avganistana, gdje su zabilježene žestoke borbe u posljednjih nekoliko mjeseci, saopštila je vojska SAD.
Za sada nisu objelodanjene druge informacije o nastradalima.
Američki vojni zvaničnici, koji su tražili da ne budu imenovani, rekli su da su dva specijalca nastradala u sukobu u provinciji Vardak, jugozapadno od Kabula.
Ove godine je u Avganistanu ubijeno 296 pripadnika međunarodnih snaga, od cega 257 Amerikanaca.
Na jugu Avganistana, danas je ubijen jedan avganistanski policajac, a jos jedan je ranjen u bombaškom napadu.