Svijet

U Avganistanu ubijena dva vojnika SAD

U Avganistanu ubijena dva vojnika SAD
U Avganistanu ubijena dva vojnika SAD
Agencije

KABUL - Dvojicu američkih vojnika danas su ubili pobunjenici na istoku Avganistana, gdje su zabilježene žestoke borbe u posljednjih nekoliko mjeseci, saopštila je vojska SAD.

Za sada nisu objelodanjene druge informacije o nastradalima.

Američki vojni zvaničnici, koji su tražili da ne budu imenovani, rekli su da su dva specijalca nastradala u sukobu u provinciji Vardak, jugozapadno od Kabula.

Ove godine je u Avganistanu ubijeno 296 pripadnika međunarodnih snaga, od cega 257 Amerikanaca.

Na jugu Avganistana, danas je ubijen jedan avganistanski policajac, a jos jedan je ranjen u bombaškom napadu.

Najčitanije