NAJROBI – Više od sto ljudi poginulo je jutros u eksploziji naftovoda u siromašnom dijelu kenijskog glavnog grada Najrobija.
"Broj je sigurno veći od sto, čekamo vreće kako bismo mogli staviti tijela stradalih", izjavio je šef lokalne policije Tomas Atuti.
Eksplozija se dogodila u industrijskoj zoni Lunga Lunga, koja je okružena slamovima najsiromašnijih žitelja kenijske prestonice.
"Došlo je do curenja nafte iz pumpi, ljudi su krenuli skupljati gorivo", ispričao je novinarima stanar siromašnog naselja Džozef Mvego.
"Nakon toga je došlo do jakog udara, velike eksplozije, svugdje je bilo vatre i dima", dodao je.
Mnogi ljudi iz slama uhvaćeni su u požaru, a stravičnim scenama svjedočio je i reporter agencije AFP.