Svijet

U Njujorku počela centralna komemoracija povodom 11. septembra

U Njujorku počela centralna komemoracija povodom 11. septembra
Foto: Tanjug/AP | U Njujorku počela centralna komemoracija povodom 11. septembra
Tanjug

NJUJORK - U Njujorku je oglašavanjem zvona i minutom ćutanja počela centralna komemoracija obilježavanja 20 godina od terorističkih napada u SAD.

Među prisutnima su američki predsjednik Džozef Bajden, bivši predsjednici Barak Obama i Bil Klinton, kao i mnogi drugi zvaničnici, prenosi AP.

Svečane komemoracije planirane su na još dvije lokacije gdje su napadači oborili otete avione - u Pentagonu i u polju u blizini Šenksvila u Pensilvaniji.

Poštu žrtvama na sve tri lokacije odaće predsjednik Bajden, a bivši predsjednik Džordž W. Buš govoriće na ceremoniji u Pensilvaniji.

Najčitanije