TORONTO - Gotovo 100 ljudi prijavilo je simptome bolesti izazvanih hranom nakon boravka na godišnjoj Kanadskoj nacionalnoj izložbi, objavili su zdravstveni zvaničnici u Torontu.
Hitna pomoć je intervenisala kod 34 osobe sa simptomima gastrointestinalnih oboljenja ranije ove sedmice, od kojih je petoro završilo u bolnici, objavio je list "Hafington post".
Kris Šojer, portparol Odjeljenja za javno zdravlje u Torontu, rekla je danas da je broj oboljelih skoro dostigao stotinu.
Ona je dodala da će biti provedena temeljita istraga.
Uzorci hrane od jednog prodavca poslati su u laboratoriju na testiranje, ali izvor bolesti još nije potvrđen, navodi list.