Svijet

U Torontu 100 ljudi otrovano hranom

U Torontu 100 ljudi otrovano hranom
U Torontu 100 ljudi otrovano hranom
Srna

TORONTO - Gotovo 100 ljudi prijavilo je simptome bolesti izazvanih hranom nakon boravka na godišnjoj Kanadskoj nacionalnoj izložbi, objavili su zdravstveni zvaničnici u Torontu.

Hitna pomoć je intervenisala kod 34 osobe sa simptomima gastrointestinalnih oboljenja ranije ove sedmice, od kojih je petoro završilo u bolnici, objavio je list "Hafington post".

Kris Šojer, portparol Odjeljenja  za javno zdravlje u Torontu, rekla je danas da je broj oboljelih skoro dostigao stotinu.

Ona je dodala da će biti provedena temeljita istraga.

Uzorci hrane od jednog prodavca poslati su u laboratoriju na testiranje, ali izvor bolesti još nije potvrđen, navodi list.

Najčitanije