BRISEL - Najmanje jedna osoba je poginula, a sedam povrijeđeno, među kojima dvoje djece, u snažnoj eksploziji gasa koja se dogodila u subotu u četvrti Sen Žil u Briselu.
Eksplozija je potpuno uništila gornje spratove dvije kuće u toj četvrti, prenose belgijski mediji, navodeći da uzrok eksplozije zasad nije poznat, ali se pretpostavlja da je riječ o curenju gasa.
Nakon eksplozije, koja je odjeknula oko 16 sati, izbio je veliki požar, saopštio je predsjednik opštine Šarl Pike.
Tijelo poginulog muškarca pronađeno je u ruševinama u večernjim satima.
Énorme incendie à barrière sur Saint-Gilles pic.twitter.com/5xPECp9ROo
— Alcoolix (@toad414) March 18, 2017
Sedam povrijeđenih osoba prebačeno je u dvije bolnice u briselskom regionu, među kojima su tri sa teškim povredama uključujući dvoje djece uzrasta dvije i 15 godina, navodi "Libr Belžik".
Tužioci su izašli na mjesto eksplozije i naložili da ekspert za požare i eksplozije utvrdi uzrok incidenta.
Očevici navode da je eksplozija bila izuzetno snažna.
Incendie impressionnant et explosion à #saint-Gilles #barriere #1060 @lesoir @lalibrebe @RTBFinfo pic.twitter.com/AhfOm7MPi1
— Les Editions ADEN (@Gil_Martin_Aden) March 18, 2017