VARŠAVA - Portparol poljske vojske Pjotr Valatek rekao je danas da je u samoubilačkom napadu u Kabulu poginuo jedan, a ranjena dva pripadnika poljskog kontigenta u Međunarodnim snagama u Avganistanu /ISAF/.
Prema njegovim riječima, jedan vojnik pogino je rano jutros kada je bombaš samoubica aktivirao eksploziv nedaleko od vojnog konvoja.
Valatek je istakao da su dva poljska vojnika ranjena, ali da su izvan životne opasnosti.
Od početka sukoba u Avganistanu su poginula 44 poljska vojnika.