Svijet

U nasilju poginulo 2 600 ljudi

Agencije

ŽENEVA - Najmanje 2 600 ljudi ubijeno je u Siriji od početka antivladinih protesta u martu, saopštila je danas visoki komesar UN za ljudska prava Navi Pilaj.

To je za 400 žrtava više u odnosu na prethodni bilans zvaničnika UN.

"Prema pouzdanim izvorima sa terena, broj ubijenih od početka nemira sredinom marta 2011. dostigao je najmanje 2 600", rekla je Pilaj.

Sirijske vlasti tvrde da je u nasilju stradalo znatno manje lica i da među žrtvama ima jednak broj civila i policajaca.

Butaina Šaban, savjetnik predsjednika Bašara al Asada, rekao je tokom boravka u Moskvi da je u nemirim poginulo 700 opozicionih aktivista i 700 policajaca.

Sirijske vlasti zabranile su rad većini stranih novinara, pa je teško provjeriti informacije koje stižu sa terena.

Najčitanije