KABUL - Najmanje 22 osobe su poginule i nanesena je velika šteta usjevima u poplavi koja je zahvatila ravnicu Šomali, nedaleko od avganistanske prijestonice Kabula.
Početkom mjeseca u Avganistanu je u poplavama istočno od Kabula poginulo više od 60 osoba.
Nova poplava usljedila je nakon višečasovnih kišnih padavina i leda, a najteže je pogođena ravnica Šomali.
Policijski zvaničnik Sajid Ekramudin DŽalal rekao je da je među poginulima i šestoro djece.
Prema njegovim riječima, nekoliko osoba je povrijeđeno, a nekoliko desetina kuća je uništila bujica.
Oštećeni su brojni kanali za navodnjavanje i izvori.