Svijet

U samoubilačkom napadu poginulo pet vojnika

Agencije

MOSKVA - Najmanje pet jemenskih vojnika je poginulo u samoubilačkom napadu automobilom bombom u blizini vojnog štaba u južnoj luci Aden, javlja medijski portal Al masdar, pozivajući se na policiju.

Eksplozija, za kojom je uslijedila artiljerijska paljba, dogodila se sinoć, prenosi RIA Novosti.

Niko još nije preuzeo odgovornost za ovaj treći samoubilački napad u ovom gradu od početka maja, ali policijski zvaničnici vjeruju da je ogranak Al kaide u Jemenu odgovoran.

Drugi grad na jugu Jemena Zandžibar pod opsadom je militanata Al kaide od kraja maja.

Dosadašnji pokušaji vojske Jemena  da uspostave kontrolu  nad gradom uz pomoć tenkova i borbenih aviona  nisu dali rezultate.

Najčitanije