Svijet

U samoubilačkom napadu poginulo sedam vojnika

Srna

KABUL - Najmanje sedam avganistanskih vojnika je poginulo, a veliki broj je povrijeđen u samoubilačkom napadu na vojni autobus u prijestonici Kabulu.

U drugom samoubilačkom napadu na autobus u drugom dijelu grada povrijeđena su dva vojnika i dva civila.

Prvi napad na vojni autobus dogodio se u zapadnom dijelu grada, dok je drugi bio u sjeveroistočom dijelu avganistanske prijestonice.

Talibani su preuzeli odgovornost za oba napada, rekavši da je riječ o nastavku ofanzive koja je počela ovog ljeta, navodi Bi-Bi-Si.

Napadi su uslijedili nakon što su američki i avganistanski zvaničnici potpisali sporazum prema kojima se američkim vojnicima dozvoljava ostanak u Avganistanu i nakon 2014. godine.

Talibani su ovaj sporazum nazvali "američkom farsom".

Najčitanije