Svijet

U samoubilačkom napadu ubijen oblasni guverner

Srna

KUNDUZ - U samoubilačkom napadu ispred džamije u sjevernoj avganistanskoj provinciji Kunduz ubijeni su oblasni guverner, njegovi tjelohranitelji i više civila, rekli su zvaničnici.

U trenutku napada ispred džamije se okupila, povodom smrti jednog lokalnog starješine, veća grupa ljudi, uključujući guvernera oblasti Arhi Sajeda Sadrudina.

"Zvaničnici su prisustvovali molitvi u džamiji kada je bombaš samoubica aktivirao eksploziv", rekao je portparol kancelarije guvernera Enajtulah Kalik.

Portparol policije Sajed Sarvar Husaini rekao je da je više ljudi poginulo i ranjeno u ovom napadu, ali tačan broj žrtava nije poznat, prenosi AP.

Prema njegovim riječima, meta napada bio je oblasni guverner Sajed Sadrudin.

Najčitanije