Svijet

U smeću pronašli bebu staru samo dva dana

U smeću pronašli bebu staru samo dva dana
U smeću pronašli bebu staru samo dva dana
Večernji list

Slučajni prolaznik pronašao je bebu staru samo dva dana u kontejneru u gradu Šarjah u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Novorođenče je odmah hospitalizovano i u dobrom je stanju.

"Vjerujemo da je dijete rođeno kod kuće jer pupčana vrpca nije bila čista ni odrezana kako treba. Beba je čak malo i zaudarala", rekla je dr Safija Al Kajeh. "Nivo šećera u krvi bebe je u redu, a čini se da dijete nije bilo dugo u kontejneru. Imalo je sreću što su ga pronašli."

Ističe kako će se provesti detaljan pregled djeteta kako bi se utvrdilo da li je zaraženo kakvom infekcijom, piše "Emirates 24/7".

Ne uspiju li bebi pronaći roditelje, daće je na usvajanje.

Najčitanije